Program

 

Program bude postupně doplňován. Změna programu vyhrazena!

 

Středa 14. 9.

 

Žižkovo náměstí

 

16.00 Běh Starým městem

 

Pátek 16. 9.

 

Žižkovo náměstí

 

19.00 Slavnostní zahájení – DEI GRATIA (středověká hudba Tábor)

 

20.30 Zahájení festivalu Táborská setkání 2016 starostou města – Daniel Hůlka – operní a muzikálový zpěvák

 

21.10 Husitský chorál v podání DANIELA HŮLKY, PŘÍCHOD POCHODŇOVÉHO PRŮVODU (průvod vychází ve 20.45 hodin z náměstí TGM po trase 9. května, Křižíkovo náměstí, Palackého ulice a Pražská ulice)

 

21.15 Slavnostní ceremoniál

 

21.35 VIDEOMAPPING

 

22.15  PETER NAGY SE SKUPINOU INDIGO – koncert populárního slovenského pop-rockového zpěváka a hudební skupiny

 

23.45 PESHATA - koncert známé táborské kapely

 

Táborská setkání moderuje Petr Zajíček

 

Tržní náměstí

 

20.00-24.00 NOČNÍ STŘEDOVĚKÉ TRŽIŠTĚ

 

 

Sobota 17.9.

 

Žižkovo náměstí

 

10.00 Na návštěvě v partnerských městech – na podiu se představí hudební a taneční skupiny z partnerských měst Tábora

 

10.00 Spielmannzug

 

10.30 Matičiarik

 

11.15 Bravandrille

 

12.30 Keramička – jihočeská kapela (Tábor)

 

13.30 SLAVNOSTNÍ PŘEHLÍDKA KOSTÝMOVANÉHO PRŮVODU (Průvod vychází ve 13 hodin z Husova náměstí po trase 9. května, Křižíkovo náměstí, Palackého ulice a Pražská ulice)

 

14.00 Na návštěvě v partnerských městech – na podiu se představí hudební skupiny z partnerské Kostnice Fanfarenzug Konstanzer Frichtle a Musikverein Dingelsdorf.

 

14.00 Maričiarik

 

14.45 Mestski pihalni orkester

 

15.30 Spielmannzug

 

17.00 JELEN

 

20.00 MICHAL HRŮZA

 

22.00 WOHNOUT

 

21.30 OHŇOSTROJ NAD JORDÁNEM

 

Děkanská ulice za kostelem

 

10.00–17.00 Žebrácká ulička

 

V temné uličce pokřikují žebráci, nájemný špeh za úplatek poradí co může návštěvník získat, cikánka vyvěští budoucnost, pokoutní prodavači lákají kolemjdoucí na bezcenné cetky, lehké děvy nabízejí své dávno zašlé vnady. Nebojíte se projít nefalšovanou žebráckou uličkou plnou táborské spodiny?

 

Tržní náměstí

 

9.00-22.00 STŘEDOVĚKÝ ŘEMESLNÝ TRH

 

Holečkovy sady

 

9.00–18.00 DĚTSKÝ RÁJ – soutěže, hry, pohádky, tvořivé dílky a pořady pro děti a celou rodinu

 

10.00  Rytířské povídání o princi Bajajovi (kejklířské divadlo Komedianti na káře)

 

11.00  Princezna na hrášku (Dřevěné divadlo – představení s marionetami)

 

13.00  Princ Nebojsa aneb žonglérská pohádka (Komedianti na káře)

 

14.00  Honza a drak (Dřevěné divadlo)

 

15.00  Rytířské povídání o princi Bajajovi (kejklířské divadlo Komedianti na káře)

 

16.00  Aladinova kouzelná lampa (Dřevěné divadlo)

 

Průběžná interaktivní a humorná show jednoho z našich nejznámějších a nejlepších kejklířů – klaun PUPA. Středověký koutek: kdo osvobodí hrad od loupeživých rytířů a trojhlavého draka? Vyzkoušejte kočovný samostřel – střelbu z kuše – ukázky zbraní a zbrojí – dračí maxipuzzle. Historické zábavné atrakce komediantské společnosti Al Rašíd, které jsou konstruovány dle podkladů našich dědů, pradědů a prapradědů – kolotoč, střelnice, hlavotoč, zvířecí houpačky a řada tvořivých dílen pro děti.

 

Náměstí Mikuláše z Husi

 

9.00–18.00 STAROČESKÝ JARMARK – trh s prodejem tradičních lidových výrobků, s ukázkami lidových řemesel a doprovodným programem

 

9.00 Křivoklátský flašinetář Jan Bondra

 

9.30 ŠVEJK BAND – veselá partička muzikantů (Plzeň)

 

10.15 Vojta Vrtek – kejklířsko-žonglérské umění (Divadlo z Doudleb)

 

10.45 Klamovka -lidová kostýmovaná pouliční kapela

 

11.30 ŠVEJK BAND – veselá partička muzikantů (Plzeň)

 

12.15 Křivoklátský flašinetář Jan Bondra

 

13.45 Klamovka

 

14.30 Vojta Vrtek

 

15.00 ŠVEJK BAND

 

15.30 Vojta Vrtek

 

16.00 Křivoklátský flašinetář Jan Bondra

 

16.30 Klamovka

 

Střelnice (zahrada)

 

11.00 Chorohnenamen a Domino – společný koncert hudebních souborů z Kostnice a Tábora

 

19.00 Swingband a jeho host – Mestski pihalni orqester

 

19.30 Domino

 

Před Střelnicí           

 

HUDEBNÍ VÝLET DO STŘEDOVĚKU

 

14.30 hod    Bravandrille – středověká hudba (Písek)

 

Kancioneta – soubor dobových tanců (Tábor)

 

Dei Gratia – středověká hudba (Tábor)

 

Velký šanc

 

15.00  a 17.00 Sokolníci – letové ukázky dravců v podání sokolnické historické skupin

 

18.00 Bubenická show – originální bubenické a praporečnické představení v podání souboru Wildsticks  (České Budějovice)

 

21.30 VELKÁ OHŇOVÁ SHOW

 

Pražská ulice

 

9.30 Dixie Street Band Tábor

 

Husovo náměstí – před Tabačkou

 

9.30 Setkání u stromu partnerství měst Tábor a Škofja Loka – hudební doprovod v podání hudebního tělesa Mestski pihalni orqester ( škofja loka)  a Hlahol( Tábor )

 

Antikvariát

 

10.00 Pouličníci – Táborská kapela hraje a zpívá  staropražské, pouťové a kramářské písně.

 

Náměstí TGM

 

10.00–18.00 TEEN ZONA

 

Neděle 18.9.

 

9.00–17.00 Dny evropského kulturního dědictví